Adopce homosexuálními páry

Téma prezentace: Adopce homosexuálními páry

Typ souboru: prezentace PPTX

Přidal(a): Sabush

 

 

Popis materiálu:

Prezentace na psychologii nebo základy společenských věd na téma “Adopce homosexuálními páry”. Práce obsahuje anketu, informace o adopci v jednotlivých státech a krátké info.

 

Osnova:

Adopce homosexuálními páry
Sabina Bedřichová & Markéta Sieberová

 

Druhy adopce
Individuální adopce- Jedná se o případy, kdy jednotlivec adoptuje dítě, jehož není biologickým rodičem. Adoptuje jej samostatně nikoliv s partnerem či partnerkou.
Společná adopce(Joint adoption)- Jedná se o případy, kdy partneři nebo partnerky stejného pohlaví společně adoptují dítě. Rodiči dítěte se stávají oba partneři nebo obě partnerky.

Adopce dítěte partnerky nebo partnera(Second-parent adoption)- Jedná se o případy, kdy partneři či partnerky stejného pohlaví adoptují dítě (biologické, adoptované nebo dítě narozené náhradní matce) své partnerky nebo svého partnera.
Pěstounská péče- je umožněna v některých státech

 

Adopce v Evropě
V Evropě umožňuje adopci homosexuálním partnerům 12 zemí: Belgie, Dánsko, Finsko, Island, Německo, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a nově od 10.4.2013 i Francie
Homosexuální páry jsou v těchto zemích vnímáni jako rovnocenní obyvatelé se stejnými právy na založení rodiny, jako všichni ostatní

 

Adopce HP v ČR
Momentální situace tolerance podle posledních průzkumů je pro adopci homosexuálními páry téměř 45% dotázaných, což je obrovský historický pokrok v naší zemi.
Česká republika patří mezi země, jejichž právní řád pojímá homosexualitu jako rovnoprávnou variantu sexuální orientace. Od roku 2006 zde platí zákon o registrovaném partnerství, který umožňuje formalizaci partnerských svazků gayů a lesbických žen. Otázka rodičovských práv partnerů a dětí vyrůstajících v homoparentálních rodinách však není legislativně řešena. Zákony výchovu dětí stejnopohlavními páry nezakazují, ani nijak nepodporují a specificky neupravují.

 

Náš výzkum

  • Vliv sexuality na dítě
  • Složení párů
  • Vliv na sexualitu dítěte
  • Povolení adopce HP v ČR