Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Post Type Selectors
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Jak převést Word (docx) do prezentace v PowerPointu (pptx)

Máte studijní či jiné materiály ve Wordu a chcete z nich snadno udělat prezentaci ve formátu PPTX? Zde je několik tipů, jak postupovat:
 
1) Convertio.co
Jeden z nejlepších nástrojů, které můžete použít k transformaci docx na pptx. Převod je rychlý, spolehlivý a texty jsou editovatelné. Výsledné slidy jsou přesně v rozložení, v jakém jsou stránky ve Wordu. Prezentace tak díky tomu vypadá dobře a obsah není nijak rozházený. Vše je navíc ještě lepší, pokud předem změníte orientaci původního dokumentu na šířku. V opačném případě bude prezentace na výšku, což se ne vždy hodí, především při promítání.
Odkaz: https://convertio.co/docx-converter/
 
2) Online-convert.com
Tento nástroj na to jde trochu jinak. Automaticky totiž použije orientaci na šířku ať už vypadá původní dokument ve Wordu jakkoliv. Překvapivě dokáže upravit materiály poměrně dobře,  nevýhodou může být převod textu do obrázků, což znemožní další úpravy, které jsou potřeba pro případné doladění drobností.
Odkaz: https://document.online-convert.com/convert-to-pptx
 
4) Ruční hromadné kopírování
Pokud nemáte větší množství stran textu a dokument je dobře rozložený, můžete využít staré dobré metody CTRL+C -> CTRL+P. Tady se může hodit vychytávka při vkládání – po zkopírování  klikněte v PowerPointu pravým tlačítkem a vyberte z několika možností vložení. Často najdete vhodnější, než jaké je výchozí.
 
5) Další způsoby
Protože existuje mnoho různých verzí MS Office, existuje také mnoho způsobů, jak jde občas převod udělat přímo bez použití dodatečných aplikací. V některých verzích lze rovnou v PowerPointu při otvírání dokumentů zvolit všechny soubory a vybrat přímo požadovaný docx dokument. Většinou se bohužel setkáte s chybovou hláškou. Dříve také dokonce MS Word podporoval funkci odeslání do MS PowerPoint přímo v nabídce na liště: soubor > odeslat > MS PowerPoint. Starší metodou je vložení příkazu do panelu nástrojů Rychlý přístup. V nabídce příkazů lze v některých verzích najít tutéž možnost odeslání do MS PowerPoint.