Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Úžasné nástěnné galerie, které dodají interiéru jedinečné kouzlo

Nástěnné obrazy jsou jednou z nejkrásnějších a zároveň nejelegantnějších interiérových dekorací. Nezabírají mnoho místa, a proto se dobře hodí do každého prostoru, a to bez ohledu na jeho velikost. V závislosti na materiálu, ze kterého byly nástěnné obrazy vyrobeny, jsou lehké a ergonomické nebo těžší, ale dodávající interiéru hloubku. Nechte se inspirovat a vyberte si pro vás dokonalý motiv!

Jaké obrazy vybrat do obývacího pokoje?

Skleněné obrazy, které jsou vyrobeny z tvrzeného skla o tloušťce cca 6 mm, jsou ze všech typů obrazů na zeď dostupných v současné době na trhu nejvíce odolné vůči mechanickým poškozením, vysoké teplotě a vlhkosti. Díky tomu jsou i přes svou hmotnost oblíbenou výzdobou náročných místností, jako je například kuchyň nebo koupelna.
Akrylové obrazy jsou také populární, ale jsou mnohem méně odolné vůči poškrábání a škodlivým podmínkám, jako je vlhkost nebo vysoké teploty. Proto je častěji věšíme do obývacího pokoje než do kuchyně.
V obou případech dodají obrazy interiéru hloubku, což se může hodit při optickém zvětšování malé místnosti.
 

Jaký obraz se hodí do dětského pokoje?

Do dětského pokoje určitě nejsou vhodné skleněné nebo akrylové obrazy. Jsou poměrně těžké, takže vyžadují pomoc druhé osoby během montáže, a navíc, i když jsou odolné vůči mechanickému poškození, uvidíte na nich kvůli hladkému povrchu každý otisk prstu. Děti, jak víme, rády ohmatávají vše rukama, takže obrázky, na kterých se snadno otiskují prsty, nejsou dobrou volbou pro výzdobu stěn v jejich pokoji. Takže co místo toho? Obrazy na plátně canvas! Jsou lehké, ergonomické a pohodlné při montáži. Díky hrubé a matné struktuře na nich nebudou vidět otisky prstů, zejména pokud budou mít barevný potisk.
 

Jaké motivy jsou vhodné do každého interiéru?

Moderní nástěnné obrazy se vyznačují tím, že je lze kombinovat do triptychů a větších celků. Díky tomu získáte za optimální cenu produkt, který bude jedinečnou nástěnnou výzdobou. Jaké jsou nejoblíbenější motivy vícedílných obrazů? Ty, které si rádi vybíráte pro výzdobu kuchyně, jsou triptychy s motivem indického koření a koření z Dálného východu. Nic nepřidá pokrmům takovou chuť jako špetka kari, skořice nebo sladké papriky. Díky nejmodernějším technologickým řešením můžete spojit několik částí potisku do jednoho celku. Obraz abstrakce je skvělým nápadem pro výzdobu obývacího pokoje, zejména pokud je potisk v kontrastních barvách, např. kombinuje hlubokou šeď a teplý medový odstín. Abstraktní motivy jsou rájem pro umělce! Protože jsou otevřené libovolnému výkladu, vnesou do interiéru jedinečnou atmosféru. Abstrakce je také originální dekorace do dětského pokoje, která se snadno sladí s celkovým uspořádáním. Nezapomeňte, že při výběru obrazu je dobré mít pocit, že právě to je ten dokonalý obraz, který vám bude sloužit po dlouhou dobu.