Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Jak si vybírat lehátka do zahrady?

Zahradní lehátka se perfektně osvědčí na relaxování v letním období, včetně opalování a četby knih. Výběr však není vůbec snadný, protože v tomto případě lze udělat několik opravdu zásadních chyb. Čemu je tedy třeba při nákupu určitě věnovat pozornost, aby takový nábytek sloužil po dlouhou dobu?

Venkovní lehátka a jejich správné rozměry

Důležitým kritériem je především to, aby byly venkovní lehátka pohodlné. Proto se doporučuje, aby byla jejich šířka minimálně 50 cm, a délka minimálně 160 cm, pokud by měl takový nábytek sloužit k odpočinku v pololeže. Stojí za to také věnovat pozornost výšce, avšak v tomto případě všechno závisí na individuálních preferencích. Některé osoby si zvolí raději nízká lehátka a jiné o něco vyšší modely.

V módě jsou zahradní lehátka. Jsou dokonalým kusem nábytku pro letní relaxaci. Výběr správného lehátka však není snadný. Obchody jsou plné různých modelů, které jsou ideální na balkon, terasu a zahradu. Co byste měli při nákupu zvážit? Nejprve si položte otázku, k čemu chcete lehátko použít. Na lenošení a opalování, nebo na čtení? Umístíme ji na zahradu, na terasu, balkon nebo k zahradnímu bazénu? Nebo ji plánujete přenášet z místa na místo? Důležitá je také trvanlivost a krása nábytku. Především však musí být pohodlné a stabilní. Jaké lehátko si vybrat?

Nejpohodlnější polohovací křesla mají nastavitelný úhel opěradla, takže můžete sedět i ležet. Měly by mít také opěrku na nohy a područky, o které si můžete opřít ruce, což vám usnadní vstávání. Na trhu najdete také pohodlně tvarované modely bez nastavení, které umožňují pouze jednu polohu vsedě nebo vleže. Při nákupu si je určitě vyzkoušejte. Lehátko nesmí být příliš úzké (alespoň 50 cm) ani příliš krátké – pro ležení by mělo být dlouhé alespoň 160 cm. Pokud ji plánujete často přenášet, vyberte si skládací, lehký model nebo těžší model s kolečky.

 

Trvanlivost je neméně důležitá

Lehátka budou vystavena působení škodlivých vnějších vlivů, jako je UV záření a voda. Proto je také třeba věnovat pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Perfektně se osvědčí umělý ratan, ale také některé druhy exotických stromů a pozinkovaný a práškově lakovaný hliník. Materiály lze navíc spojovat, což dovolí dosáhnout ještě zajímavější vizuální efekt.

Důležitý je výběr materiálu, ze kterého je lehátko vyrobeno. Technorattan, hliník a exotické dřevo jsou považovány za nejodolnější. Plastová lehátka jsou lehká a snadno se udržují v čistotě. Můžete se také rozhodnout pro modely vyrobené z kombinovaných materiálů, např. z kovu a plastu, dřeva a látky.

Ve věci nákupu venkovních lehátek hraje roli nejenom estetické hledisko, ale především to, zda jsou praktické, což bezprostředně ovlivňuje pohodlí nábytku tohoto typu. Vyplatí se tedy věnovat pozornost analýze toho, zda konkrétní produkt splňuje nejdůležitější kritéria.

Zveme vás k nahlédnutí do nabídky obchodu s kvalitním nábytkem VidaXL.