Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Post Type Selectors
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Intelignetní domy

Téma prezentace: Intelignetní domy
Typ souboru: prezentace PPTX
Přidal(a): Bloods
 


 
Popis materiálu:
V prezentaci najdete základní informace o inteligentních domech (osvícení, vytápění, multimédia, funkce atd.). Práce byla vytvořena do předmětu elektro.
 
Osnova:
¨Inteligentní dům
¨Miroslav Křístek
¨ME4
¨2013/2014
¨Jak to funguje ?
¨Co je inteligentní dům?
¨Ve zkratce lze inteligentní dům popsat jako moderní systém, který vytváří komfort a řízenou a cílenou tepelnou pohodu za co nejmenší peníze.
¨Systém řídí činnost topných těles a zdrojů energie tak, aby byla co nejefektivnější.
Co vám Inteligentní dům přinese?
¨vysoký komfort
¨nižší náklady na energie
¨snadné ovládání a kontrolu všech zařízení z jednoho místa
¨prodloužení životnosti technologií díky citlivějšímu zacházení
¨okamžitou diagnostiku případné závady na zařízení
¨možnost řídit více zdrojů současně (např. elektrokotel, světlo, zámek, tepelné čerpadlo, solární kolektory, akumulační nádrž).
¨Inteligentní :
¨Inteligentní ovládání TOPENÍ
¨Objevte kouzlo domácnosti s optimálně nastavenou teplotou všech místností. Inteligentní systém vytápění se maximálně přizpůsobí Vašim potřebám a představám o pohodlném bydlení. Při správném nastavení topného cyklu obyvatele inteligentního domu potěší nezanedbatelná úspora energie.
 
¨Inteligentní ovládání OSVĚTLENÍ
¨S inteligentním nastavením systému osvětlení Vaši rodinu nečeká už ani jeden krok do tmy. Pomocí variabilního ovládání se budou světla rozsvěcet pokaždé, když si budete přát nebo potřebovat. V každou denní dobu můžete měnit sytost a barvu osvětlení podle nálady. Vytvořte nezaměnitelnou atmosféru prostřednictvím venkovního nasvícení a světelných scén v domě.
 
¨Inteligentní ovládání MULTIMÉDIÍ
¨Ovládací systém inteligentního domu se dokáže postarat o zábavu celé Vaší rodiny. Veškerá domácí multimedia lze snadno řídit prostřednictvím jednoho ovladače. Díky dokonalému propojení obrazu i zvuku si v každé místnosti budete moci pustit jiný žánr a jiné médium jako TV, DVD nebo Hifi sestavu. Pro vytvoření dokonalého zážitku bude navíc možné doplnit hudební nastavení o světelné scény.
¨Inteligentní STÍNÍCÍ TECHNIKA
¨Je jedno, zda máte na domě nainstalované žaluzie, rolety nebo markýzy. Inteligentní systém zvládne ovládat jakýkoli typ stínící techniky. Chytré programy zabrání ochlazování nebo zbytečnému přehřívání vnitřních prostor. Automatické ovládání žaluzií bude kromě počasí reagovat i na denní dobu a roční období.
¨Alarm
¨Bezpečnostní systém patří v současnosti k běžným a velmi podstatným součástem inteligentního ovládání rodinného domu. Alarm Vás rychle upozorní na dění v domácnosti, což Vám umožní včasně zareagovat a situaci vyřešit. Zabezpečení od chytrého systému bude mít oči všude.
 
¨Centrální funkce inteligentního domu
¨Zapomeňte na zdlouhavé obcházení domu při kontrole zámků,světel,alarmu a vypnutých spotřebičů. Teď můžete vše ovládat stiskem jednoho tlačítka. Celou domácnost můžete mít pod kontrolou kdykoli budete chtít. Odchod z domu si snadno zpříjemníte používáním centrálních funkcí.
¨Nastavení
¨Cenová relace
¨Varianta A
¨Konvenční elektroinstalace
¨Varianta B (dodatečně k variantě A)
¨Chytrá Loxone instalace – Basic
¨Varianta C (dodatečně k variantě A a B)
¨Chytrá Loxone instalace – Prémium
 
¨Skutečné náklady
¨100.000,- až 150.000,- Kč
¨162.500,- až 200.000,- Kč
¨od 210.000,- Kč