Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Post Type Selectors
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Kanárské ostrovy

Téma prezentace: Kanárské ostrovy
Typ souboru: prezentace PPTX
Přidal(a): kennyc
 


 
Popis materiálu:
Prezentace na téma: Kanárské ostrovy. U mě bylo vytvořeno na účelem seminární práce do zeměpisu. Teď už jí nepotřebuji a rád se s ní podělím. Je v ní obsažen text, obrázky i zdroj odkud jsem čerpal. Všechny důležité body o těchto ostrovech najdete právě zde.
 
Osnova:
Hlavní město: Santa Cruz de Tenerife – Las Palmas de Gran Canaria (střídavě)
Největší město: Las Palmas de Gran Canaria
Počet obyvatel: 2 118 519
Úřední jazyky: španělština
Rozloha: 7 447 km²
Autonomní statut od:  26. února 1983
 
Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Náleží do geografické oblasti Makaronézie (spolu s Kapverdami, Madeirou, Azory). Název je odvozen z latinského označení pro psa: „canis“, protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.
 
Ekonomika
Kanárských ostrovů je založena především na turistickém ruchu, pěstují se zde také banány, vinná réva a tabák. Ročně ostrovy navštíví 10 miliónů turistů.
 
Příroda:
Příroda je na ostrovech velice rozmanitá, nechybí zde sopečná krajina, písečné duny ani palmové oázy. Na Kanárských ostrovec se nachází čtyři ze třinácti národních parků Španělska. Nejznámější je park Timanfaya na ostrově Lanzarote, dále Park Teide, který se nachází na ostrově Teneriffe, Garajonay na ostrově La Gomera a Parque Nacional de la Caldera de Taburiente na ostrově La Palma.
Pěstují se zde banány (banány jsou bohůžel dost malé, tak nesmějí být vyváženy mimo Kanárské ostrovy), vinná réva, tabák.
V dnešní době slouží Kanárské ostrovy jako mezinárodní turistické středisko.
Kanárské ostrovy lákají hodně turistů, i když nemají luxusní poker zařízení jako ve Vegas. Je to z důvodu oblasti přírodních krás. Přesto, že všech sedm hlavních ostrovů je tvořeno společným geologickým základem, svým charakterem jsou ostrovy zcela odlišné.