Generic selectors
Pouze přesné výsledky
Hledat v názvech
Hledat v popisku
Vybrat obor
Anglický jazyk
Biologie a zdravotnictví
Český jazyk a literatura
Chemie a biochemie
Dějepis a dějiny umění
Ekonomie a účetnictví
Francouzský jazyk
Fyzika a elektrotechnika
Hotelnictví a cestovní ruch
Informatika
Magazín
Management a marketing
Matematika
Německý jazyk
Ostatní
Právo
Rady a návody
Španělský jazyk
Společenské vědy
Zeměpis a geologie

Apple Inc.

Téma prezentace: Apple Inc.
Typ souboru: prezentace PPTX
Přidal(a): Tereza Janečková
 


 
Popis materiálu:
Tato prezentace je o společnosti Apple. Nechybí historie a její produkty. Je vhodná například do IVT jako ukázka učiva z Power pointu.
 
Osnova:
—APPLE
—Tereza Janečková
—Gymnázium Polička
—Kvinta 2010/2011
 
—Historie:
¡Podnik založený 1976 v oblasti Silicon Valley. Steve Jobs, Steve Wozniak a často opomíjený Ronald Gerald Wayne tehdy založili Apple v „garáži“ rodičů v městské části San José. Tak vznikl vůbec první osobní počítač  na světě Apple I.
¡Díky tomu Apple výrazně pomohl nástupu osobních počítačů v 70. letech 20. století.
¡V 80. letech tuto řadu technologicky překonala nová řada Macintosh (později Mac).
 
—Společnost Apple Inc.
—Těžiště obchodu Applu je vývoj a výroba počítačů, u nichž firma pracuje na vývoji softwaru i hardwaru. Většinou je přímo vyrábí nebo podle svých specifikací zadává výrobu subdodavatelům.
—V poslední době je úspěšná řada hudebních přehrávačů iPod, který se stal s více než 100 miliony prodanými kusy nejprodávanějším MP3 přehrávačem na světě. V lednu 2007 Apple představil dlouho očekávaný mobilní telefon iPhone a roku 2010 i iPad.
—
—Logo
—Při výběru loga společnosti se zakladatelé inspirovali anekdotou o anglickém vědci Isaacu Newtonovi a vzniku gravitačního zákona.
—
—Produkty
—Zisky apple v roce 2010
—Macintosh
¡Macintosh je označení rodiny osobních počítačů. Jméno pochází od odrůdy jablka Macintosh, prvnímu z této řady ho dal Jef Raskin, který vedl vývojový tým. Uvedení Macintoshe na trh v lednu 1984 doprovázela slavná televizní reklama parafrázující román 1984 (firma IBM v ní figurovala jako velký bratr).
—Reklama 1984
—MacBook
¡MacBook je název výrobní řady přenosných počítačů. Zatímco původní iBooky používaly procesory PowerPC od firmy IBM, MacBook v sobě nese procesor značky Intel.
¡Jsou svým softwarem, ale i hardwarem zcela unikátní a umělecká díla.
¡Může na nich být nainstalován buď klasický OS Windows, nebo OS Mac.
—iMac
¡iMac je počítač označován jako „all in one“, v překladu „vše v jednom“ – v tomto případě především monitor a počítač. Prvním modelem iMacu v roce 1998 zahájil Apple návrat mezi významné značky. iMac byl prvním produktem Applu s názvem uvozeným písmenem „i“. V případě iMacu bylo zkratkou pro Internet, na který se tento počítač zaměřoval.
—iPod
¡iPod je multimediální přehrávač. iPody mají jednoduché uživatelské rozhraní, které se ovládá pomocí dotykového kolečka (tzv. click wheel). Výjimkou je model iPod Touch, který se ovládá pomocí velkého dotykového displeje, podobně jako mobilní telefon iPhone.
—iPhone
¡iPhone je produkt, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s fotoaparátem, multimediálního přehrávače (iPod) a zařízení pro mobilní komunikaci s internetem. Ovládá se pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí.
—iPad
¡iPad je multimediální počítač typu tablet. Lze ho použít k práci s různými multimediální formáty včetně novin, časopisů, knih, učebnic, fotografií, videí, hudby, textových dokumentů, tabulek a videoher. Zvládá také provozovat stávající aplikace pro iPhone a iPod touch.
—Mac OS
¡Mac OS X je operační systém. Vznikl jako kombinace několika různých technologií. Grafické uživatelské rozhraní se jmenuje Aqua a bylo vyvinuto společností Apple.
¡Upravenou verzi Mac OS X pojmenovanou iOS (původně iPhone OS) využívá mobilní telefon Apple iPhone, multimediální kapesní přehrávač iPod touch a tablet iPad. Upravenou verzi také používá Apple TV.
—Zdroje
—http://cs.wikipedia.org/wiki/Apple